Ветеринарний огляд для дорослих котів

Від природи коти незалежні та навіть відсторонені. Їм подобається самостійно доглядати за собою. Вони частіше за все не схильні до переїдання. Їх не потрібно довго привчати до туалету

Така незалежність може зіграти проти вашого кота, коли йдеться про його здоров’я. Деякі власники схильні вважати, що якщо кота щось непокоїть, це буде одразу зрозуміло.

Компанія «Рояль Канін Україна» спільно з порталом «Единственная» провела опитування серед власників котів. За його підсумками, 41,1% українських господарів водять своїх котів на ветеринарний огляд тільки в надзвичайних ситуаціях, або коли потрібно зробити щеплення, хоча 99,7% з усіх опитуваних стверджують, що здоров’я улюбленця є для них важливим. Частково це пояснюється тим, що 39,9% власників вважають кішок за своєю природою більш здоровими тваринами, ніж собак. При цьому, якщо кішці стало погано, 34,5% власників чекають як мінімум одну добу, щоб побачити, чи стане їй краще*.

Однак котам, так само як і людям, потрібні регулярні обстеження, щоб підтримувати міцне здоров’я. Починаючи з першого обстеження, ваш ветеринарний лікар отримує «точку відліку» щодо стану здоров’я вашого кота і згодом зможе звернути увагу на будь-які тривожні зміни, що можуть виникнути в майбутньому. Під час кожного такого профілактичного візиту, який зазвичай триває від 15 до 30 хвилин, ветеринарний лікар проводитиме стандартний перелік обстежень.

  • Спочатку лікар ретельно прощупає усе тіло кішки, від носа до хвостика, щоб виявити будь-які нерівності або новоутворення та перевірити стан м’язів та шерсті. Також він огляне тварину на предмет наявності ознак інфекції або зовнішніх паразитів: бліх, кліщів, вушних кліщів та стригучого лишая. Загальне обстеження також допоможе лікарю виявити, чи має кіт надмірну вагу або ожиріння.
  • Потім ветеринарний лікар ретельніше обстежить ротову порожнину кота. Проблеми із зубами можуть бути ознакою більш серйозних порушень, таких як інфекції або неправильне харчування. Під час цього обстеження лікар може виявити новоутворення, зуби, які вже хитаються, або запалення ясен.
  • Після цього ветеринарний лікар мірятиме температуру кота ректально. Ця проста процедура може миттєво виявити загрозливі проблеми зі здоров’ям, які могли лишитися непоміченими. У деяких випадках лікар може також призначити аналіз сечі, що допоможе перевірити стан нирок та сечовидільної системи. Окрім цього, можливо, знадобиться аналіз калу. За допомогою такого аналізу можна перевірити, чи є у кота внутрішні паразити: круглі черви, плоскі черви, стрічкові черви або найпростіші (наприклад, лямблії або кокцидії).
  • Потім ветеринарний лікар уважно прослухає кота. За допомогою стетоскопу він почує, як працюють серце та легені, що дозволить виявити проблеми з роботою серця або диханням. І, звичайно ж, лікар уважно вислухає вас: чи помітили ви будь-які зміни у поведінці кота, чи змінилися харчові звички або дієта, чи активний він фізично, чи маєте ви додаткові питання?

Щорічне профілактичне обстеження кота так само важливе, як обстеження вас та ваших дітей. Непоганою ідеєю буде запланувати такий огляд приблизно на той же період часу, у який ви зазвичай робите власні профілактичні обстеження, щоб легше було запам’ятати дати візитів.

Якщо такі огляди стануть звичними для вас та вашого кота, вони перестануть сприйматись як випробування. Якщо ви відвідуєте ветеринарного лікаря лише тоді, коли ваш кіт захворів, візит сам по собі викликає стрес. Трішки підготувавшись, ви можете зробити відвідування лікаря менш стресовою подією для свого улюбленця, для себе та для тварин у клініці. Наприклад, чи возите ви кота у машині лише до ветеринарної клініки? Можливо, варто іноді просто так брати його з собою у поїздки, щоб позбутися асоціації між машиною та обстеженням у лікаря?

Якщо ви лишатимете котячу переноску в кімнаті, кіт може обрати її собі як альтернативне місце для сну, тож буде простіше посадити його туди, коли настане час йти з дому. Також варто брати з собою знайомі ковдрочки та рушники із запахом дому, які допоможуть зменшити стрес.

Та підготовка цим не обмежується. Подумайте, які у вас можуть бути запитання, перед тим як йти на призначений прийом. Ви відповідальні за захист здоров'я вашого улюбленця, і ваше завдання – зробити ветеринарного лікаря своїм партнером у цій справі. Підготуйте перелік питань заздалегідь – так само, як ви б зробили перед візитом до свого власного терапевта.

Дізнайтеся більше про те, яку роль лінійка сухих та вологих кормів Royal Canin може відіграти у підтримці здорової ваги та здорового способу харчування вашого кота.

ОСНОВНІ ПОРАДИ

  • Піклуйтеся про здоров’я вашого кота, регулярно відвідуйте ветеринарного лікаря для профілактичного огляду.
  • Подумайте, чи зможете ви призначити огляд кота приблизно у той же період, що і власні візити до лікаря.
  • Підготуйте питання заздалегідь.
*Опитування власників котів було проведено з 15 по 23 листопада 2017 року на порталі edinstvennaya.ua. Всього взяло участь 3880 респондентів. Майнові авторські права на результати опитування належать ТОВ «Рояль Канін Україна». При використанні результатів дослідження у будь-який спосіб згадка про авторські права ТОВ «Рояль Канін Україна» є обов’язковою.