Огляд котів зрілого віку у ветеринарного лікаря

Загальновідоме твердження про те, що один котячий рік дорівнює семи людським, є не зовсім вірним. Деякі експерти кажуть, що однорічний кіт подібний до 16-річного підлітка. Коли коту виповнюється 2 роки, це прирівнюється до 21-річного віку в людини. Після цього можна вважати, що на кожен наступний рік «припадатиме» чотири людських.

З такими темпами кошеня доволі швидко стає дорослим. «Зрілими» коти вважаються у 7-8 років, а тих, які досягнули 11-14 років, називають «довгожителями».

Ветеринарні спеціалісти рекомендують власникам зрілих котів проводити профілактичні огляди у ветеринарного лікаря двічі на рік. Це допоможе слідкувати за станом здоров’я кота та виявляти хвороби на ранніх стадіях, поки їх не так складно лікувати. Ветеринарний лікар проведе загальний огляд, що включатиме дослідження стану внутрішніх органів, м’язів, шерсті, вух, очей та ротової порожнини.

Ветеринарний лікар може також призначити додаткові обстеження, які, можливо, доведеться повторювати щорічно: загальний аналіз крові, дослідження роботи печінки, нирок та щитоподібної залози. Результати таких аналізів можуть сигналізувати про ознаки захворювань внутрішніх органів, гіпотиреоз та проблеми з сечовиділенням.

Ви відповідальні за здоров’я свого кота, саме тому маєте слідкувати за появою будь-яких незвичних ознак та консультуватись із ветеринарним лікарем щодо змін у поведінці або фізіологічному стані зрілого кота.

  • Зміни в дієті. Проконсультуйтесь з ветеринарним лікарем щодо будь-яких змін у харчових звичках вашого кота. Небажане збільшення або зменшення ваги у зрілих котів може бути ознакою проблем зі здоров’ям. Обов’язково залучайте лікаря до будь-яких рішень, що стосуються зміни дієти вашого кота.
  • Зміни у рухливості. Зверніть увагу на те, чи досі ваш кіт такий активний, як і раніше? Часто зрілі коти починають все більше спати, тож буде не зайвим іноді їх будити та заохочувати погратися, щоб стимулювати помірну активність. Слідкуйте також за здатністю кота вилизуватись: недоглянута шерсть може призвести до неприємного запаху шкіри, а також лупи.
  • Очі, вуха та рот. У зрілих котів часто виникають проблеми ротової порожнини, що призводить до порушень у харчуванні та спричиняє значний біль. Із часом можуть також виникнути порушення слуху та зору.
  • Інші зміни у поведінці. Іноді зрілі коти починають нявкати вночі. Окрім цього, вони можуть змінити свої звички та навіть ставлення до людей, яких регулярно бачать. Обов’язково повідомте ветеринарного лікаря про такі зміни.

Ви можете просто спостерігати за деякими змінами, бо вони є доволі типовими для зрілих котів, однак, якщо ви не покажете його ветеринарному лікарю, то не дізнаєтесь, чи є вони також ознаками більш серйозних проблем зі здоров’ям. Ветеринарний лікар зможе визначити фізіологічні та харчові потреби вашого кота.

ОСНОВНІ ПОРАДИ

  1. Дотримуйтесь рекомендацій ветеринарного лікаря щодо періодичності профілактичних оглядів.
  2. Проконсультуйтесь із ветеринарним лікарем перед тим, як змінювати раціон для кота зрілого віку.
  3. Не соромтеся консультуватися з ветеринарним лікарем щодо будь-яких змін, які ви помічаєте у свого кота.